Český fotbal, První liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

V Ostravě hrozí další fotbalová přestávka

Autor: Jan Klásek

Zdroj fotografie: ČTK

Poté, co se znovu rozběhla nejvyšší fotbalová soutěž, hrozí u jednoho týmu opětovné uzavření. Počet nemocných virem COVID 19 se nyní rapidně zvyšuje v Baníku Ostrava. Poslední testy proběhly v minulém týdnu před přípravným zápasem s brněnskou Líšní a testy následovaly i bezprostředně po něm. Výsledky těchto vyšetření mohou mít výrazný vliv na další baníkovský program.

 

Poté, co nám končí reprezentační pauza, je o víkendu na programu ligové kolo. To však nemusí mít standardní program. Výrazný vliv na něj bude pravděpodobně mít Krajská hygienická stanice  Moravskoslezského kraje, která teď zjišťuje fakta o dění v ostravském týmu. Virus už prodělaly dvě osoby z trenérského štábu Luboš Kozel a Ivan Kopecký. Ti tak sledovali zápas v Příbrami pouze u televize a náladu jim zlepšily tři body, které Baník přivezl ze stadionu U Litavky.

Baník tím patrně chtěl naznačit snahu o stoupání ligovou tabulkou a získat trochu sebevědomí. Jeho využití po sportovní stránce se však možná bude muset lehce odložit. Baník nyní čeká na verdikt hygieny a stejně v očekávání jsou i hráči a funkcionáři Slovácka, které má být nedělním baníkovským soupeřem. Jména nakažených hráčů a dalších členů týmů klub pochopitelně tají, ale dá se předpokládat, že případné odložení nejbližšího ligového zápasu vezmou v Ostravě všichni jako jediné možné řešení. Následuje poté totiž zajímavý ligový program. Do Ostravy přijede Liberec a následně jede Baník na derby do Opavy. 

Do celé situace ještě patrně promluví i Ligová fotbalová asociace. Bude patrně muset lehce předělávat i plán zápasů.